Jakim typem inwestora jesteś?

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez początkujących inwestorów jest rozpoczynanie działalności na rynkach finansowych w pośpiechu, kierowani chęcią szybkiego zarobienia pieniędzy, bez przyswojenia sobie kilku podstawowych zasad, które zwiększyłyby ich szanse na sukces.

Aby odnieść sukces na rynkach finansowych musimy być świadomi, że konieczna jest znajomość szeregu zasad, które pozwolą nam uniknąć popełniania rażących błędów, które mogą zakończyć się zniszczeniem naszego rachunku papierów wartościowych.

Naszym zamiarem w dzisiejszym artykule jest krótkie opisanie podstawowych zasad, które każdy początkujący inwestor powinien znać przed ulokowaniem swoich pieniędzy na rynku, a które pozwolą ci ograniczyć ryzyko już od pierwszego dnia.

Zasady, które przedstawimy są obowiązkowe do spełnienia, aby móc rozpocząć naszą podróż na rynkach z dobrą stopą zwrotu. Są to koncepcje, które pomogą ci chronić swoje inwestycje, unikając umieszczania pieniędzy w niewłaściwym miejscu, więc jesteśmy pewni, że będą one bardzo pomocne.

1. Dowiedz się, jaki jest twój profil inwestycyjny

Wiedza o tym, jakim typem inwestora jesteśmy, to pierwszy krok, który należy wykonać, aby rozpocząć naszą podróż z inwestowaniem z sukcesem. Ogólnie rzecz biorąc, możemy rozróżnić trzy rodzaje inwestorów:

Konserwatysta: osoba, kto przedkłada bezpieczeństwo nad opłacalność. Ich celem finansowym jest zazwyczaj zachowanie kapitału i utrzymanie siły nabywczej. Zazwyczaj większość swojego portfela inwestują w dług publiczny i produkty oszczędnościowe.

Inwestorzy neutralni: poszukują równowagi między zyskownością a ryzykiem. Nie rezygnują z uzyskiwania stóp zwrotu powyżej średniej rynkowej, ale zawsze kontrolując zmienność. Część środków lokują w bardziej konserwatywne aktywa (państwowe papiery dłużne, papiery o stałym dochodzie, depozyty itp.), a część w „bezpieczne” akcje i fundusze akcyjne.

Inwestorzy agresywni: są to inwestorzy, którzy przedkładają zyskowność nad bezpieczeństwo, dlatego będą ponosić wysokie ryzyko. Podobnie, wielu z nich poszukuje produktów o wysokiej dźwigni finansowej, takich jak kontrakty terminowe, kontrakty CFD itd. oraz inwestują na rynkach o wysokiej zmienności, takich jak waluty lub towary, np. ropa naftowa.

Inwestycja

Inwestycja w hazard i kasyna

W dobie intensywnego rozwoju branży kasynowej w internecie staje się ona niezwykle intratnym i opłacalnym biznesem. Nic więc dziwnego, że kolejni przedsiębiorcy myślący o otwarciu działalności poważnie biorą pod uwagę taką jej formę. Ktoś nieobeznany z tematem mógłby powiedzieć, że nie ma nic prostszego. Wielu myśli, że wystarczy korzystając z gotowych modułów oprogramowania stworzyć witrynę, […]

Read More
Inwestycja Pieniądze

Co Twoje dziecko powinno wiedzieć na temat pieniędzy?

Tajemnicą Poliszynela jest fakt, że przyczyną większości problemów finansowych jest niegospodarność. Nic dziwnego. Edukacja na temat finansów, zarządzania domowym budżetem, praktycznie nie istnieje. Co gorsze, finanse to dla wielu ludzi tabu. Konsekwencje tego stanu rzeczy są bywają tragiczne. Dlatego też coraz częściej i głośniej stawia się pytanie: jak wychować człowieka bogatego. I czy to w […]

Read More
Inwestycja Surowce

Historia początku inwestowania na giełdzie

W dzisiejszych czasach przyzwyczailiśmy się do tego, że kupno i sprzedaż akcji to kwestia naciśnięcia kilku przycisków na telefonie lub komputerze. Ale nie zapominajmy, że tam, skąd pochodzimy, nie zawsze było tak łatwo. Technologia udostępnia nam narzędzia inwestycyjne, które wcześniej były w rękach tylko bogatych i to po niższych kosztach. Ułatwienie i obniżenie kosztów procesu […]

Read More