25 kwietnia, 2024

piotrkmieciak.pl

Piotr Kmieciak Ekspert ds. Finansów

Najpopularniejsze złote monety, w które z nich warto zainwestować swoje oszczędności?

Złote monety inwestycyjne to jeden z tych sposobów na doskonałe ulokowanie kapitału na swoją przeszłość. W dobie kryzysu gospodarczego coraz więcej osób zaczyna interesować się kolekcjonowaniem starych cennych numizmatów. Jakie jednakże złote monety kupować, aby osiągnąć ciekawy zysk? Przedstawiamy te najbardziej poszukiwane egzemplarze.

Jakie złote monety bulionowe warto kupować?

Do najcenniejszych takich monet należą, między innymi numizmaty wypuszczone w seriach posiadanie takiej kompletnej kolekcji załóżmy, że monet okolicznościowych pozwala je łatwo nam odsprzedać, ale i uzyskać ciekawą cenę za nie – więcej o kolekcjach monet znajdziemy na portalu www.numizmatyka.pl. Warto również wybrać monety uwzględnione na przykład na liście publikowanej co roku przez Komisję Europejską, która przedstawia jakie oficjalne monety bulionowe uzwajane są we wszystkich krajach unijnych.

Najbardziej poszukiwane złote monety.

Gwarancje udanej inwestycji są takie monety z wielkiej piątki, czyli najbardziej poszukiwane, rozpoznawalne egzemplarze. Między innymi należą do nich:

  • Krugerrand (RPA) moneta ta została wydana w roku 1967.
  • Filharmonik Wiedeński (Australia) Produkowaną tę monetę od 1989 roku.
  • Liść Klonowy (Kanada) Produkcja ten monety zaczęła się od 1979 roku.
  • Australijski Kangur (Australia) – Moneta jest od 1989 roku na rynku.
  • Amerykański Orzeł (USA) – Produkcja tej monety była od 1986 roku.
  • Britannia (Wielka Brytania) – Moneta ta była produkowana w latach 1987.
  • Chińska Panda (Chiny) – Lata produkcji od 1982 roku.

Dlaczego warto w nie zainwestować?

Monety bulionowe to pewna lokata swojego kapitału. Są o wiele bardziej wygodne od złotych sztabek, łatwiejsze w przechowaniu, ale i można je o wiele szybciej sprzedać, podczas kryzysu gospodarczego. Złoto nigdy nie traci, na wartości a często jeszcze jej cena rośnie, dlatego też warto zacząć inwestować swoje pieniądze w tego typu monety.

Copyright © All rights reserved.