2 maja, 2024

piotrkmieciak.pl

Piotr Kmieciak Ekspert ds. Finansów

Jak wyglądają predyspozycje osoby biednej?

Predyspozycje to wszystko to, co pomaga osobom podejmującym odpowiednie działania odnieść sukces szybciej. W przypadku osób biednych są one dość zbliżone. Większość z nich nie ma predyspozycji do zarabiania milionów ani do zarządzania nimi w sposób rozsądny. Kiedy brakuje im możliwości i kwalifikacji, nie podejmują żadnych działań przybliżających ich do zmiany swojego życia na lepsze.

Mniej czasu na rozwijanie się

Osoby biedne bardzo często nie dysponują wystarczającą ilością czasu, żeby rozwijać się ciągle i zapamiętywać nowe umiejętności. Bez tego ciężko im zacząć coś nowego. Jeśli tkwią w mało płatnej pracy i nie mogą powiększać swoich kwalifikacji, raczej nie będą mogły znaleźć dla siebie niczego lepszego. Kiedy ktoś nie ma czasu na polepszanie jakości swojego życia, zwyczajnie nie będzie tego robił. W kolejce są naprawdę ważniejsze rzeczy, takie jak zarobienie na opłaty i jedzenie, zajmowanie się dziećmi albo dbanie o swój związek. Dla ogromnej większości z nich rozwój nie jest na tyle ważny, żeby dla niego z czegoś rezygnować.

Brak środków na opłacenie kursów

Osoby biedne nie mają wolnych środków pieniężnych, które mogłyby zainwestować w swój rozwój albo budowę dochodu pasywnego. Każdy chciałby być niezależny finansowo, ale czasami jest to trudniejsze do osiągnięcia. Niekoniecznie wynika to ze słabego zarządzania ich finansami. Jeśli ktoś zarabia minimalną krajową, ma do opłacenia rachunki, a do tego mieszka z nim jeszcze jeden członek rodziny, który na siebie nie zarabia, to nie ma co się łudzić, że uda mu się wygospodarować duże pieniądze. Taka osoba nie będzie myślała o płaceniu za kursy czy poradniki, bo będą na nią czekały znacznie ważniejsze wydatki, od których będzie zależał komfort jej życia i jej własne zdrowie.

Brak doświadczenia albo kwalifikacji

Doświadczenie można wynieść ze szkoły zawodowej albo technikum, ale nie zawsze jest ono wystarczające. Osoby biedne przeważnie nie idą na uczelnie, a jeśli się już na to decydują, to muszą przez cały okres trwania studiów pracować, żeby się utrzymać. Takie warunki utrudniają zdobywanie wiedzy i stawania się coraz lepszym. Brak doświadczenie i kwalifikacji nie pozwala im podejmować trudniejszych zadań, a tym samym nie mogą liczyć na większe zarobki. Ten sam brak doświadczenie nie pozwala im też inwestować, muszą bowiem gromadzić oszczędności na wypadek, gdyby straciły swoją obecną pracę.

Copyright © All rights reserved.